logo Penzion Beskyd+420 605 215 992
penzionbeskyd@volny.cz
Ověřit dostupnost

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna

V Rožnově pod Radhoštěm na východní Moravě stojí na Karlově kopci na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy v nadmořské výšce 480 metrů nádherná rozhledna, vystavěná podle návrhů známého architekta Dušana Jurkoviče, pocházejících už z roku 1896.

Jurkovičova rozhledna má celkem 7 podlaží, je vysoká 31 metrů a z její vyhlídkové plošiny ve výšce bezmála 19 metrů se otevírají hezké pohledy do několika stran. Vidět jsou odsud západní část obce Hutisko, obec Vigantice, rožnovské části Hážovice, Tylovice, Kramolišov, centrum Rožnova (s kopcem Hradisko na západní straně), severní části Rožnova za řekou Bečvou, obce v západní části Rožnovské brázdy, velká část Valašského muzea v přírodě, městský park, části Rožnova Letná, Rybníčky a část Horních Pasek na severu města. Výhledům do dalších stran pak brání vzrostlé stromy.

Kdo do Rožnova přijede autem, může zaparkovat u Valašského muzea v přírodě a dál pokračovat po zeleně značené turistické trase. Do Rožnova jezdí také vlak a z železniční stanice jsou to sem asi 2 kilometry pěšky.

Rezervace ubytování

-2+ -0+ -0+ Hotovo

Aktuálně

 

Ubytováváme i letos za loňské ceny!

Těšíme se na Vás :)

 

Fotogalerie